#0072 Cēsu Brūža Rūgtais

Cēsu Brūža RūgtaisBēdīgi, bēdīgi un vēl vienu reizi bēdīgi. Goda vārds nesaprotu šos alus meistarus, alus darītavas, kuras ar lielu pompu izsludina savus jaunumus, bet pēc būtības tikai atražo savu ierasto, daudzus gadus ražoti, parasto alus patērētāja produkciju mazliet jaunā veidolā. No mārketinga skata punkta droši vien tas ir pareizi, tiek atgādināts par zīmola esamību, bet… Skan jau jauki – Cēsu brūža alus un pat rūgtais alus, bet problēma ir tāda, ka rūgtuma tur nav ne kripatas. OK, ir jau kāds apinis tur attālus blakus stāvējis, bet tiešām rodas sajūta, ka darītavas meistari pat nav nogaršojuši nevienu alu, kurš tiešām ir pilns ar apiņotu rūgtumu. Ir taču tik milzum daudz iespēju šobrīd izvēlēties apiņus tādus un apiņus šādus, bet kas sanācis. Parasts čehu tipa gaišais lāgerītis. Jā tāds bija mērķis, tad ok, bet vai tāpēc jaunas škirnes jātaisa, jaunas pudeles jādizainē un kaut kur jāražo, jaunas etiķetes jāzīmē. Ar šo visu Cēsu alus viss ir kārtībā, bet produkts sanācis bez nevienas izceļamas īpašības. Tiešām nav nekā. Ja nu akurāt gribās, ko savādāku par ūdeni vai limonādi, tad ok, aukstu no ledusskapja iedzer var, bet man ar savu pašreizējo alus garšas izpratni laikam labs ūdens patiks vienalga labāk. Vilšanās!!! Pārējie divi brūža sērijas ali ar nav neko labāki. Varbūt nav pareizā viete kur degustēt, bet lielveikala degustācijā pietika ar malku no katra, lai saprastu, ka nepirkšu. Un nav tā, ka Cēsu alus nemācētu pieņemamu alu brūvēt. Nefiltrētais bija un ir samērā pieņems dzēriens. Porteris arī kādu reizi pa ziemu izdzerams, bet šie manuprāt ir neveiksme un neiesaku nevienam, ja vien jums ir gluži vienalga un ar alu saprotiet šāda tipa dzērienu. Ratebeer.com vietne ir šeit.

P.S. Sacepos.

Advertisements

6 thoughts on “#0072 Cēsu Brūža Rūgtais

  1. Cēsu Brūža Rūgtais Alus 5.8 – rūgtais sūds. Vienkāršas, vidējburbuļu putas, gaišdzeltena krāsa, vidēji spēcīga standartpudeļalus smarža. Pirmais malks pavājš. Asi gāzēts, neizteiksmīgs sākums, salkanas karameles un CO2 rūgtenuma piedzīts vidus, un saputots, nepatīkami mehāniski rūgts nobeigums ar plastalīna, breolīna un mākslīgās kazādas garšu un pēcgaršu. Alus dzeras negribīgi un netīkami, no apiņu rūgtuma ne smakas, ja vien tie nav sintētiskie apiņi no PET pudeļu otrreizējās pārstrādes. (27.02.2015.)

    Publicējis 1 person

    • Everybody is talking about the ford gt40, lambo and porsche (< dunno if thats the right spelling).. Don't forget about lancer ev#&ltionuo8230; As for me, its the best car around.. Light weight, AWD and awesome for pursuits. Got 10 million bounty with it..

      Like

  2. Atpakaļ ziņojums: #0073 North Coast Old Rasputin Russian Imperial Stout | Dzertā alus smarža, garša, krāsa un cita pieredze

  3. Atpakaļ ziņojums: #0112 Cēsu Brūža Ziemas Porteris | Dzertā alus smarža, garša, krāsa un cita pieredze

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s